Sportovní masáž

Sportovní masáž je masáž složená z uspořádaného souboru vhodných masérských hmatů, které mají připravit sportovce jak z fyzické tak z psychické stránky na podání určitého sportovního výkonu, popřípadě mají za úkol zbavit sportovce únavy a přispět k jeho zotavení.

Sportovní masáž tvoří důležitou součást přípravy amatérských i vrcholových sportovců, kteří chtějí opakovaně podávat sportovní výkony a zároveň co nejúčinněji předcházet vzniku trvalého poškození organismu. Při sportu často dochází k nedostatečné regeneraci unaveného organismu. Především mladí sportovci, příliš zaujatí svým tréninkem a netrpěliví, podceňují přípravné a zotavné procesy. Přitom v poslední době je již dostatečně známo, že regenerační aktivity ve sportu nabývají na významu. Sportovní věda jednoznačně dokazuje, že vrcholovým sportovcem nemůže být ten, kdo si promyšleně nehledí svého těla a nenaučí se efektivně odpočívat.

 Zklidňující:
  •  Aplikace pomalých hmatů jako je např?,roztírání,tření či pomalé válení,docílíme zklidnění klienta jak po fyzické tak psychické situace.
Povzbudivá:
  • Tempo rychlejší v kombinaci jako je tepání nebo rychlé válení povzbudí daný sval a připraví jej na následující fyzický výkon.
Masáž přípravná:
  • Tato masáž je určena ke zlepšení zdravotního stavu sportovce a k celkovému posílení jeho organismu způsobené např: nedostatkem pohybové činnosti či zdravotní komplikaci.
Masáž pohotovostní:
  • Slouží jako součást přípravy sportovce na sportovní výkon, připravit svaly na sportovní aktivitu a námahu.Tato masáž se v tréninkových dnech nepoužívá,provádí se před sportovním výkonem.
Masáž o přestávkách mezi výkony :
  • jedná se o zkrácenou masáž odstraňující únavu,která přechází do dráždivé pohotovostní masáže.
Rekondiční masáž:
  • Rekondiční masáže spadají do kategorie klasických masáží, které se zaměřují především na masírování svalů nejvíce zatěžovaných partií těla, jako jsou záda a svaly nohou, ale samozřejmě se věnují i celému tělu. rekondiční masáž je v podstatě masáží relaxační a slouží především k osvěžení unaveného organismu.